UPDATE: zaterdag 19 oktober en zondag 20 oktober 2024 is het Verre Reizen Event in de Fokker Terminal in Den Haag weer! Het Verre Reizen Event is dé reisbeurs voor iedereen die graag op reis gaat en dan het liefst naar verre bestemmingen. Een inspirerend reis-evenement voor globetrotters en andere reisliefhebbers!
Verre Reizen Event
Droom je ervan om wakker te worden op een exotische plek in een heerlijk warm land? Wil je een onvergetelijk mooie rondreis maken? Een schitterende reis in Afrika, Azië, of Midden-Amerika? In je eentje, met z’n tweetjes, met een groep of een verre reis met kinderen? Op het Verre Reizen Event in Den Haag kun je inspiratie opdoen.
Jaarlijks zijn er meer dan 200 verre bestemmingen op het evenement aanwezig. Elke 30 minuten worden er landenshows verzorgd door ervaren reisspecialisten die de reizen zelf hebben gemaakt.
Verre reizen
Heb je al een idee waar je naartoe wil of ben je nog aan het oriënteren? Heb je vragen over een verre reis of een bepaalde bestemming? Op het Verre Reizen event krijg je als bezoeker advies en uitleg over het boeken van een verre reis bij professionals. Je ontmoet de mensen achter de schermen van veelal kleinschalige maar zeer gespecialiseerde reisorganisaties en kunt zelfs direct een reis samenstellen en boeken bij de ervaren reisspecialisten.
Welke reisorganisaties zijn er op het Verre Reizen Event?
Een compleet overzicht van deelnemende reisorganisaties vind je hier, onder het kopje ‘deelnemers’. Het zijn vrijwel allemaal zeer ervaren reisspecialisten die helemaal thuis zijn in de bestemmingen die ze aanbieden.
Je ziet er zowel onbekende reisorganisaties tussen staan als de bekendere, zoals AsiaDirect, 333 Travel, Sawadee, en ook ANWB-reizen. Welke precies verschilt per jaar. Kijk op de website bij ‘deelnemers’ en je ziet een overzicht. Ook kun je de zoekfunctie gebruiken.
Wat voor soort verre reizen?
Het gaat zowel om individuele reizen als groepsreizen, en ook gezinsreizen. Of je nou iets actiefs en avontuurlijks zoekt, een rondreis in een onbekend land of een luxe camperreis door Canada of Australië, er is keuze genoeg!
Kom naar het Verre Reizen event en de voorpret kan beginnen!

Ook ik ga graag ver weg. Van Zuidoost-Azië tot Latijns-Amerika, en van het Midden-Oosten tot West-Afrika!
Reizen die je nooit meer vergeet
Dat mooie natuurgebied, die lastige route, dat heerlijke eten, die bijzondere ontmoeting, die aparte accommodatie, dat droomeiland of die tempel waar vandaan je de zon zag opkomen. Je vergeet het nooit meer. Een reis gaat voorbij, maar de ervaring hou je voor altijd. Mooie plekjes draag je mee in je hart.

Gelukkig ga ik nog best vaak op reis. En van oudere reizen heb ik gelukkig de foto’s nog. Duizenden… Hier zie je er een paar, sommige ‘nieuw’, andere uit de oude doos, maar nog niet eerder getoond. Kijk je mee?
Ontmoet de wereld, ook samen met je kinderen!


Afrika en het Midden-Oosten
Ik maakte vele verre reizen naar verschillende landen en heb er stuk voor stuk mooie herinneringen aan. Zo was ik niet alleen in het relatief eigenlijk nog dichtbij gelegen Libanon, Syrië, Jordanië, Israël, Egypte, Turkije, Tunesië en Marokko, maar ook in het West-Afrikaanse Senegal.



Azië
Het fijnste werelddeel voor een reis ver weg vind ik Azië. Als backpacker bezocht ik Maleisië en Singapore, tijdens mijn werk in de reisbranche bezocht ik Nepal, en met de vader van mijn kinderen ging ik naar Sri Lanka.
Daarnaast woonde en werkte ik een jaar in Thailand waarvandaan ik reizen naar Laos en Myanmar maakte. Ook was ik op Bali, Indonesië!




Latijns-Amerika
Ik hou van Azië, maar ook Mexico, Cuba, Costa Rica en Venezuela waren mooi. In Mexico was ik met mijn moeder, in Cuba met een ex, in Costa Rica met een vriendin, op Aruba met mijn dochter en in Venezuela in mijn eentje!
Lees ook: 5 totaal verschillende landen in het Caribisch Gebied.
Het liefst zou ik ook met mijn kinderen nog veel mooie verre rondreizen maken. Carolien van Dream The World deed met haar man en dochter. Hier zie je een blog met de accommodaties waar ze verbleven tijdens hun rondreis door Costa Rica.
Tip: lees mijn blog Verre reizen met kinderen!

Bestemmingen op mijn bucketlist
Uiteraard staan er nog heel veel landen op mijn bucketlist. Ik wil (met de kinderen) terug naar Thailand, maar ik wil ook nog naar Vietnam, China en India. Naar Iran en Oman. Naar Brazilië, Colombia en Peru! Naar Gambia, Zuid-Afrika en Madagaskar!
En eigenlijk wil ik naar nog veel meer landen. Ik wil vooral rondreizen en veel zien, maar ook naar eilandjes als Caye Caulker, Koh Rong en Zanzibar. En toch ook echt eens naar de Malediven. En Goa! En wat dacht je van de stranden en de natuur op Socotra?

Wat is jouw ultieme reisdroom?
Met de Trans-Siberië expres door eindeloos verlaten landschappen reizen? De zon op zien komen boven de tempels van Bagan? Met de kinderen naar Zuid-Afrika of Sri Lanka gaan? Eilandhoppen langs de eilanden van Hawaï? Op fotografiereis in Nepal? De Himalaya beklimmen? Of naar een land uit het sprookje van 1001 nacht?

Reisvirus
Heb je het reisvirus eenmaal te pakken dan wil je vaak alleen nog maar meer zien. Dan wil je weer weg gaan, verder, naar steeds weer nieuwe plekken. Europa is mooi, hier op Followmyfootprints laat ik dat ook vaak genoeg zien, maar er is meer! Plekken die je echt gezien moet hebben, maar ook minder bekende bestemmingen. Voel jij dat ook zo? Dan word je vast helemaal blij van het Verre Reizen Event. Kom ook en ontmoet de wereld!

Verre Reizen Event 2024 (update!)
Het Verre Reizen Event is niet nieuw, maar bestaat al jaren. Niet alleen in Antwerpen, maar ook in Den Haag, in de Fokker Terminal.
Je kunt luisteren naar presentaties over onbekende bestemmingen en inspiratie opdoen voor bijzondere reizen naar landen ver weg. Of je nou van low budget backpacken of van zeer luxe reizen houdt, het kan allemaal.

Bestemmingen verre reis
Heel veel landen, regio’s en eilanden zijn elk jaar weer aanwezig. Bekende bestemmingen maar ook minder voor de handliggende reisbestemmingen als Kyrgystan en Turkmenistan. Wilde je altijd al eens naar Ladakh of naar Sikkim en Bhutan? Of droom je juist van de Galapagos eilanden of Paaseiland? Van een reis met een camper of een expeditie ver weg?
Welke bestemmingen staan op het Verre Reizen event?
De landen, regio’s, bestemmingen en reisorganisaties verschillen elk jaar een beetje, maar toch staan er ook vaak veel dezelfde. Veel kleine specialistische reisaanbieders ook en dat is nou juist zo leuk! Check het zelf op de website of laat je ter plekke verrassen.
Update 2023: Wil je graag naar Belize? Naar Indonesië, Sri Lanka, de VS, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland of Zuid-Afrika? Naar Ras al Khaimah misschien? Er zijn heel verschillende bestemmingen waar je presentaties van kunt bijwonen, van Suriname tot Tanzania of Zuid-Korea.
Update 2024: Bekijk de website om te zien welke landen en regio’s er dit jaar staan. Wat voor soorten reizen en reisaanbieders ook.




Waar is het Verre Reizen Event en hoe laat?
Het Verre Reizen Event is in de Fokker Terminal, op de Binckhorst in Den Haag.
Adres: Binckhorstlaan 249, 2516 BB, Den Haag.
Het Verre Reizen Event is beide dagen van 10:00u tot 17:00u.

Wat kost het Verre Reizen Event?
Een ticket aan de kassa kost 10 euro. Als je nu online bestelt betaal je 7,50. Kinderen tot 17 jaar mogen gratis mee naar binnen.
Online koop je je tickets voor het Verre Reizen Event dus met 25% korting. (Ik verdien hier niets mee, dus doe wat je fijn vindt.)

Route en parkeren
Kom je met de auto? Op de website lees je hoe je moet rijden en waar je kunt parkeren. Parkeren is tot 18:00u gratis.

Met het openbaar vervoer naar het Verre Reizen Event
Je kunt ook met de trein naar het Verre Reizen Event. Neem de trein naar Den Haag Centraal en dan een OV-fiets of de bus. De Fokker Terminal ligt op 5 minuten reisafstand van het centraal station. Neem vanaf station Den Haag Centraal Lijn 28. Uitstappen bij halte Zonweg, loop terug naar de Binckhorstlaan, steek over en volg het voetpad aan je linkerhand. De Fokker Terminal ligt aan de achterzijde van het bouwterrein.


Blogs die je wellicht ook leuk vindt om te lezen:
- Groepsreizen ver weg met kinderen
- Hét reisboek dat je gelezen moet hebben
- Blauwe reisfoto’s die ik overal ter wereld maakte
- Inspiratie, droom en actieboek voor backpackers en wereldreizigers
- Toiletten op reis
- Mijn leven en werk in Bangkok
- Recente Azië-blogs
- Interview met mij als reiziger en reisblogger op Expedia.nl

Tip: Trek? Duik voordat je met de trein terug naar huis gaat het wereldse Mingle Mush in, direct achter Den Haag Centraal. Je vindt er food uit verschillende landen. Of… ga nog street art spotten in de Binckhorst! Weet je wat? Maak er gewoon een heel weekend Den Haag van!





Leuk! Ik ga er ook heen dus wellicht komen we elkaar nog tegen! 🙂
Was het leuk? Ik was er uiteindelijk zelf niet helaas, terwijl dat wel de bedoeling was.
Wat heb jij al veel van de wereld gezien Denise! Inderdaad, die herinneringen blijven, dat neemt niemand je meer af!! Het verre reizen event heb ik gemist, maar hopelijk heb jij er een leuke tijd gehad en weer veel inspiratie opgedaan.
M’n ketting vloog van mijn fiets waardoor ik uiteindelijk mijn plannen heb omgegooid zondag. Ik ben dus ook niet geweest!
Ja, vind je dat ik veel gezien heb? Op zich wel, maar jij ook toch? Of lijkt dat maar zo en doe je het de laatste jaren pas?
Ik heb het event helaas ook gemist. Er stonden wel veel leuke en bijzondere bestemmingen tussen de deelnemenden landen. Had me daar wel graag verder in willen verdiepen!
Nou ja, wie weet volgend jaar. 😉
Hi Sanne, Dti jaar is het Verre Reizen Event er weer hoor! 28 & 29 oktober in de Fokker Terminal!
http://www.verrereizen-event.nl
Ik moest even zoeken, maar kan een datum zo snel niet vinden. Aangezien het al 26 oktober is geweest, ga ik er maar van uit dat het event al geweest is? Jammer!
Er staan trouwens prachtige foto’s in dit artikel, ik blijf er maar naar kijken!
Je hebt helemaal gelijk! Er stond weliswaar ‘aanstaand weekend’, maar de exacte datum had ik er niet bijgezet. Stom! Juist voor wie het nu pas leest. Ik heb het veranderd. En jij moet volgend jaar dan maar naar het Verre Reizen Event 2017. 😉
Ik had zo graag willen gaan, maar vanwege alle drukte was het echt niet mogelijk. Misschien volgend jaar.
Leuk die foto’s uit de ‘oude’ doos. Vorig jaar was ik op de verre reizen event. Daar werd uiteindelijk onze reis naar Costa Rica ‘geboren’, dit jaar niet geweest, komend jaar blijft het waarschijnlijk bij reizen in Europa..
Ik was er vorig jaar, ik vond het zo leuk! Veel kleinschaliger en persoonlijker dan de jaarlijkse vakantiebeurs in Utrecht.
Dit jaar heb ik het event gemist omdat ik in Lissabon zat. Ook leuk. Ben jij wel geweest?
Wat heb je toch al veel plekken bezocht, Denise, geweldig! Ben je zelf nog naar het Event geweest? Ik kon jammer genoeg niet 🙁
Ik ben voor mijn werk regelmatig op dit soort events en kom dan altijd een flinke lading inspiratie en wanderlust rijker weer thuis 🙂
Wauw, wat heb jij al veel van de wereld gezien! Helaas kon ik dit jaar niet naar het Verre Reizen event, volgend jaar een nieuwe kans 🙂
Ohh ik hou altijd zo van dit soort beurzen!! Word er altijd zo ontzettend blij van. Deze heb ik afgelopen jaar overgeslagen, maar ben er eerder wel geweest. Heerlijk! Zoveel inspiratie.
Je kunt je altijd heerlijk laten inspireren op deze beurs! Door je foto’s uit de oude doos krijg ik weer erg zin in de volgende reis!